NETWORK CAMERA IPC312SR-VPF28(36)
    • Spesifikasi
      Camera
      Sensor 1/2.8″, 2 megapixel, progressive scan CMOS
      Shutter Auto/Manual, 1/6~1/100000 s
      Lens 2.8mm@F2.0 3.6 mm@F2.0
      Angle of View (H) 105.2° 79.7°
      Day/Night IR-cut filter with auto switch (ICR)
      Min. Illumination Colour: 0.02 Lux (F2.0, AGC ON)
      0 Lux with IR
      S/N ≥52dB
      Video
      Max. Resolution 1920 × 1080
      Video Compression H.264, MJPEG
      9:16 Corridor Mode Supported
      ROI Supported
      Video Streaming Triple
      OSD Up to 8 OSDs
      Privacy Mask Up to 4 areas
      Storage
      Edge Storage Micro SD, Up to 128 GB
      Network
      Compatible Integration ONVIF, API
      Interface
      Audio I/O audio cable
      Input: impedance 35 kΩ; amplitude 2 V [p-p]
      Output: impedance 600 Ω; amplitude 2 V [p-p]
      Built-in Mic Supported
      Network 10M/100M Base-TX Ethernet
      General
      Power 12 V DC±25%, PoE (IEEE 802.3af)
      Power consumption: 3~5W
      Dimensions (Ø x H) Φ110 x 61 mm (Ø4.3” x 2.4”)
      Weight 0.25 kg (0.55 lb)
      Working Environment -35°C ~ 60°C (-31°F ~ 140°F), Humidity ≤ 95% RH(non-condensing)
      Vandal Resistant IK10
      Ingress Protection IP66
Description
  • Spesifikasi
    Camera
    Lens 2.8mm@F2.0 3.6 mm@F2.0
    Angle of View (H) 105.2° 79.7°
    0 Lux with IR
    S/N ≥52dB
    Video
    Max. Resolution 1920 × 1080
    Video Compression H.264, MJPEG
    9:16 Corridor Mode Supported
    ROI Supported
    Video Streaming Triple
    OSD Up to 8 OSDs
    Privacy Mask Up to 4 areas
    Storage
    Network
    Interface
    Audio I/O audio cable
    Input: impedance 35 kΩ; amplitude 2 V [fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”][p-p]
    Built-in Mic Supported
    General
    Power consumption: 3~5W
    Weight 0.25 kg (0.55 lb)